Jak przygotować dziecku stanowisko gamingowe?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Jak przygotować dziecku stanowisko gamingowe?
ARANŻACJECZTERY KĄTY

Artykuł sponsorowany

Gry od długiego czasu wkroczyły pewnie w nasze życie i są one nieodrębną jego częścią, zwłaszcza w dobie aktualnej sytuacji związanej z wirusem. Coraz częściej po znane tytuły sięga też starsze pokolenie, lecz nadal jest to domena najmłodszych. Jak w takim razie przygotować stanowisko gamingowe dla dziecka?

Gdzie zacząć?

Przede wszystkim należy zastanowić się, na jakim sprzęcie dana osoba będzie grać oraz na czym najbardziej jej zależy. W tym zakresie można wybierać między sprzętem, akcesoriami oraz grami. Zdobycie informacji o tych podstawowych rzeczach bardzo ułatwi dalsze poszukiwania. Należy jednak pamiętać, że nie każda gra przypadnie do gustu dziecku.

Sprzęt – jaki wybrać? Na czym się skupić?

Najczęstszym problemem ludzi, którzy szykują stanowisko dla gracza, bez względu na wiek, jest brak podstawowych informacji. Bardzo łatwo jest dać namówić się sprzedawcy na daną konsolę bądź inny tego typu produkt, nie wiedząc nawet, czy jest on warty swojej ceny.

Biorąc pod uwagę konsole nie ma to aż takiego znaczenia, natomiast jeśli na cel obieramy sobie komputer bądź laptopa, należy zwrócić uwagę na kilka ważnych rzeczy, jak dysk twardy, procesor i przede wszystkim karta graficzna.

Akcesoria – miły dodatek czy konieczność?

Akcesoria, takie jak myszki, klawiatury czy słuchawki wcale nie muszą być z najwyższej półki. Wiele firm proponuje produkty za przystępną cenę o dobrej jakości. Przy myszkach  należy zwrócić uwagę na takie rzeczy jak rozdzielczość, ilość przycisków bądź połączenie przewodowe lub bezprzewodowe. Jeśli chodzi o słuchawki sprawa jest trochę łatwiejsza, główną rolę gra mikrofon oraz ilość herców (Hz). Klawiatury natomiast są najprostszym wyborem. Każda klawiatura jest dobra, jednak najczęściej polecane są mechaniczne.

Dodatkowym atutem na stanowisku gamingowym będzie stojak na słuchawki, uchwyty na przewody czy chociażby mata pod myszkę. Bardzo ułatwia to organizację na biurku oraz wygląda to po prostu estetycznie.

Fot. Alex Haney/Pexels

Jakie biurko wybrać?

Wybór odpowiedniego stanowiska jest nie lada wyzwaniem. W tym wypadku najlepiej udać się do fachowców. Firmy, takie jak Pro Gamer posiadają szeroką gamę odpowiednich modeli oraz w razie potrzeby służą pomocą. Ważne, by przede wszystkim zastanowić się jakiej wielkości biurko będzie potrzebne oraz do jakiej kwoty. Często gracze potrzebują sporo miejsca na drobne rzeczy, więc biurko z szufladami będzie także dobrym wyjściem. 

Podstawą w każdym takim miejscu, jest przede wszystkim biurko. W tym wypadku biurko dziecięce powinno być dopasowane do wzrostu naszej pociechy, ilości miejsca oraz nie zaszkodzi zwrócić uwagę na kształt (narożnikowe bądź zwykłe prostokątne). Jest to bardzo ważna kwestia głównie dlatego, że to właśnie tam dziecko będzie spędzać większość wolnego czasu.

Dodatkowy sprzęt

Każdy gracz czasami potrzebuje w trakcie gry sprawdzić coś w internecie. Ratunkiem w przypadku takich sytuacji okazuje się urządzenie podręczne np. tablet. Nie każdy może sobie pozwolić na dwa monitory, zajmują one bowiem dużo miejsca i jest to większy wydatek. Tablety często zastępują graczom notatniki, telefony oraz po prostu wyszukiwarki. Biorąc pod uwagę takie urządzenie, musimy również zaopatrzyć je w etui, rysik i ewentualne rzeczy kosmetyczne. Wszelkie potrzebne rzeczy można znaleźć na stronie etuitab.pl.

Monitor

Poza stanowiskiem roboczym (komputerem lub konsolą) każdy gracz potrzebuje odpowiedniego monitora i innych akcesoriów do wygodnej gry. Monitory 4K dla graczy cieszą się coraz większą popularnością. W ostatnich latach gra ewoluowała, a nowy ekran 4K zapewnia bardziej szczegółowe wrażenia z rozrgywki. Gracze konsolowi i właściciele pecetów przyjmą ten nowy format dzięki ulepszonym konsolom wydanym w połowie 2020 roku, dzięki czemu mogą skorzystać z wyższego poziomu szczegółowości zapewnianego przez te nowoczesne ekrany. Nie jest to jednak produkt bez żadnych niedociągnięć, ponieważ większość ekranów 4K ma wolniejszą częstotliwość odświeżania, więc czas reakcji jest wolniejszy niż w przypadku ekranów o niskiej rozdzielczości.

Fot. Aronpw/Unsplash

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*